AĞRI DEFTERDARLIĞINDAN YAPILANDIRILAN BORÇLARIN PEŞİN VEYA 1. TAKSİT ÖDEME SÜRESİNİN 15 EKİM PAZARTESİ TARİHİNE KADAR UZATILDIĞINA İLİŞKİN BASIN DUYURUSU

7143 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında yapılandırılan borçlarınızın peşin olarak veya 1. taksit ödemesi için Son Gün 15 Ekim 2018 olarak uzatılmıştır.

Kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilmesi için ilk iki taksitin süresinde ödenmesi şarttır.

Bu nedenle, özellikle birikmiş borçların ödenmesine büyük kolaylık sağlayan 7143 sayılı Kanundan yararlanmaya devam edebilmek için 1. taksit ödemenizi 15 Ekim Pazartesi günü akşamına kadar yapmayı unutmayın.

Ödemelerinizi;

İnteraktif Vergi Dairesi uygulamamızdan (IOS ve Android),

Başkanlığımız, resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünden 02:00 – 22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankalardın banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile,

Anlaşmalı banka şubelerinden ve PTT işyerlerinden,

Vergi Dairelerinden,

yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya “www.gib.gov.tr” adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Öte Yandan Cumhurbaşkanı Kararıyla yalnızca ilk taksit ödeme süresi uzatılmış olup, ilk taksitin dışındaki taksitlerin ödeme süreleri değişmediğinden, diğer taksitlerin ödeme planında gösterilen ödeme süreleri içinde ödenmesi gerekmektedir.

Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmamanızı önemle hatırlatırız.

AĞRI DEFTERDARI MEHMET TURAL