Cuma
Parçalı Bulutlu
6°C | 25°C
Cumartesi
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
7°C | 25°C
Pazar
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
8°C | 26°C

BASINDA BİZ


Patnos’ta Vergi Dairesi açıldı

DHA
17 Ağustos 2017 - 10:35Son Güncelleme : 17 Ağustos 2017 - 10:35

Patnos’ta Vergi Dairesi açıldı

DHA

Oğuzhan HANÇER / AĞRI (DHA) - Ağrı’nın Patnos İlçesinde yeni kurulan Vergi Dairesi Müdürlüğü düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Açılışta konuşan Vali Süleyman Elban, Vergi dairesinin sadece Patnos'a değil, yakın ilçelere de hizmet vereceğini belirten Vali Elban, “Patnos ilçemiz ekonomik anlamda ilerleme kaydediyor. Bölgenin parlayan yıldızı ve cazibe merkezi olmaya aday bir ilçemiz. Burada vergi dairesinin açılması aynı zamanda buranın kendi kabuğunu kırdığını ve ekonomik olarak bir gelişme trendini yakaladığını gösteriyor. Bizim de temennimiz ve umudumuz bu yönde. Patnos ilçemize bu fazlasıyla yakışıyor” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından İlçe Müftüsü Lütfi Kocatürk tarafından yapılan dua ile açılış kurdelesi kesildi. Vali Elban, açılış sonrası vergi dairesini gezerek burada verilen hizmetler hakkında bilgi aldı.
Açılış törenine Vali Süleyman Elban,İlçe Kaymakamı Engin Yalçın, Belediye Başkanı Cem Afşin Akbay, İl Defterdarı Mehmet Tural, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan Şahin, Dedeli Belediye Başkanı Veysi Durak, kurum müdürleri ve diğer ilgililer katıldı.

11 Ağustos 2017 - 16:14

Ağrı Defterdarlığı Toplantıda Bir Araya Geldi

IHA

Ağrı Defterdarlığı 2017 yılının 6 aylık gelir ve giderlerin değerlendirilmesi için merkez ve ilçe birim amirlerinin katılımı ile merkezinde bir toplantı gerçekleştirildi.
Söz konusu toplantıya Ağrı Defterdarı Mehmet Tural’ın başkanlığında merkez müdürleri ile ilçe Vergi Dairesi Müdürleri ve mal müdürleri katıldı. Toplantıda 2016 ve 2017yılı gelir ve gider hedefleri ile vergi gelirleri gerçekleştirmeleri değerlendirilmesi yapıldı. Ayrıca 14 Ağustos 2017 tarihinde faaliyete geçecek olan Patnos Vergi Dairesi Müdürlüğü açılışı ile ilgili mükelleflerine gerekli duyurunun yapılması hususunda kararlar alındı.

Copyrigt © 2017